Amaç, Hedef Kitle

III. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Kongresi, Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ve Ankara Üniversitesi Bilgi-Sizsiniz Öğrenci Topluluğu işbirliğiyle “Bilgi Merkezlerinde Değişim ve Dönüşüm Süreci” ana teması ile 10-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilgi merkezleri, son zamanlarda yaşanan bilgi ve teknoloji alanındaki gelişmelerden etkilenerek bir değişim dönüşüm sürecine girmiştir. Bu değişim ve dönüşüm sürecinin ele alınacağı kongre; Türkiye’de ve yurtdışında Bilgi ve Belge Yönetimi alanında eğitim ve öğretim veren üniversitelerin öğrencilerini, akademisyenleri, uygulamacıları ve ilgili meslek paydaşlarını, bu alana ilgi duyan tüm diğer bölüm öğrencilerini bir araya getirerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmalarına olanak sağlamayı amaçlamaktadır. Kongre, özellikle öğrencilerin fikirlerini ve araştırma sonuçlarını  paylaşabilecekleri bir ortam yaratmayı, alanımızdaki gelişmeler üzerine akademik bir tartışma platformu oluşturup, bilimsel ve sosyal etkileşim sürecini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. 

“Bilgi Merkezlerinde Değişim ve Dönüşüm Süreci” ana teması bağlamında bilgi merkezleri, bilgi hizmetleri, bilgi kayıt ortamları, bilgi kaynakları, yeni teknolojik gelişmeler, bilgi uzmanlarının nitelikleri, mesleki eğitimi ve istihdam alanları konularının ele alınması öngörülmektedir.

Kimler Katılabilir?

Bilgi ve Belge Yönetimi alanında; Türkiye’de ve yurt dışındaki üniversitelerde öğretim görmekte olan tüm öğrencileri, büyük özveri, emek ve çaba ile oluşturdukları bilgi birikimlerini bu alanda kullanmakta olan tüm akademisyenleri, araştırmacıları, uygulamacıları, mesleki sivil toplum örgütlerini, özel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve firma temsilcilerini, ilgili meslek paydaşlarını, bu alana ilgi duyan tüm diğer bölüm öğrencilerini buluşturmak, tanıştırmak, ortak hedefler belirleyip yeni birliktelikler oluşturmak adına Kongremize davet ediyoruz.

Ulusal ve uluslararası düzeyde Bilgi ve Belge Yönetimi alanındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra davetli konuşmacıların ve araştırmacının yer alacağı III. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi’nde 10-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında sizleri de Ankara’da görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyarız. Şimdiden katkılarınız ve katılımlarınız için teşekkür eder, verimli ve keyifli bir kongre olmasını temenni ederiz.

 

Kongre Yeri?

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu

 

Kongre ile ilgili her türlü sorularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
(bby2018kongre@gmail.com)

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü
Ankara Üniversitesi Bilgi-Sizsiniz Öğrenci Topluluğu